Barvy do kanceláře

         Mohlo by vás zajímat: jak kombinovat barvybarvy do obýváku, barvy do ložnice, barvy do kuchyně

 

            Barvy kanceláře ovlivňují naši psychiku více, než bychom očekávali. Prostřednictvím obrazu na stěnu dokážeme upevnit příjemnou pracovní atmosféru pro naše pracovníky, ale správně laděná dekorace na zeďmůže ovlivnit i naše klienty. První dojem, kterým zapůsobí vaše kancelář na nově příchozí, významně přispívá k výsledku jednání.

            Pro kancelář, kterou využíváme k setkávání s klienty, doporučujeme modrou barvu, jenž je vyjádřením serióznosti, vyvolává důvěru a odpovědnost a působí uklidňujícím účinkem. Pokud chcete, aby první dojem v klientech setrval co nejdéle, využijte nevšední obrazy vícedílné, ve kterých i jednoduchý motiv působí poutavě, neboť obraz přechází plynule mezi jednotlivými díly.

            Fotoobrazy kombinující modrou barvu napomáhají soustředění, neboť svým uklidňujícím účinkem podporují analytické myšlení. Modrá společně se zelenou a hnědou barvou jakožto přírodní barvy navozují skrze obrazy pocit stability a přirozenosti, což podporuje i pohodovou a klidnou pracovní atmosféru. Zelená kromě klidu navozuje pocity relaxace a harmonie, čímž podporuje koncentraci a je vhodná pro zklidnění očí. Obraz do kanceláře by neměl zachycovat výrazné motivy, které by vyrušovaly od práce a odváděly pozornost pracovníků.

 

            Pro kanceláře, ve kterých se střetávají pracovníci s tvůrčími činnostmi, kombinujeme fotoobrazy žluté a oranžové barvy, které působí povzbudivě, podněcují kreativitu i pracovní výkon. Žlutá a oranžová jsou teplé barvy podporující aktivitu a celkový dojem místnosti získává díky nim elán a šmrnc. Obrazy na stěnu v těchto barvách probouzí komunikaci a jsou vhodné například do zasedacích místností a kanceláří, ve kterých se lidé setkávají. Také červená barva podporuje otevřenost, odvahu a probouzí v pracovnících aktivitu. Doporučujeme červenou spíše pro doplňky interiéru a obrazy na stěnu, než pro vymalování samotných zdí, neboť kromě aktivity vzbuzuje i agresivitu, pokud je jí v kanceláři příliš. Opatrní bychom měli být také s fialovou, neboť se jedná o barvu zklidňující mysl, která může evokovat moudrost a být inspirativní, ale také fialové fotoobrazy barevně zachycují i melancholii a mnohdy naši mysl uspávají.

      

 

            Máte představu, jaké barvy byste vybrali právě pro vaši kancelář, ale nejste si jisti výběrem obrazu? Poradíme vám, jak vybrat obraz do kanceláře.

Nevíte si rady s výběrem obrazu do bytu? Poradíme vám!