Barvy do kuchyne

         Mohlo by vás zajímat: jak kombinovat barvybarvy do obýváku, barvy do ložnice, barvy do kanceláře

 

            Škála barev vhodných pro fotoobrazy respektive obrazy do kuchyně je velmi široká, přesto doporučujeme  jednu z barev do kuchyně zcela vynechat, a to zelenou. Obraz zelené barvy může odrazem světla na potravinách způsobit dojem zkaženého jídla a my můžeme úplně ztratit chuť k jídlu. Barvy kuchyně a jejích doplňků totiž mohou zásadně ovlivňovat chuť k jídlu, čehož můžeme z hlediska funkčnosti místnosti účinně využít.

            Pokud si rádi povídáme, scházíme se s rodinou u společného oběda či večeře a sdílíme své příběhy nad talířem dobrého jídla, volíme dekorace na zeď v barvách podněcujících nejen chuť k jídlu, ale i komunikaci. Například pestré kombinace teplých barev oranžové a červené mají účinek povzbuzující k činnosti a aktivitě, probouzí naši chuť k jídlu a zároveň jsou barvami podněcujícími komunikaci. Když přihlédneme ke skutečnosti, že obrazy o nás vždy něco vypovídají, obraz na stěnu může zachycovat něco, co máme rádi, a podněcovat tak naši konverzaci nad vynikajícím pokrmem či šálkem kávy nejen barevně, ovšem i tématicky.

            Klasická barva do kuchyně je bílá barva, která působí dobře prostorově i psychicky. Bílá společně se svěží modrou jsou velmi efektivní kombinací pro malé prostory, neboť je dokáží opticky rozšířit i provzdušnit. Působí navíc čistě až hygienicky.

            Modré obrazy na plátně ovlivňují psychologicky naši chuť k útlumu. Pokud chceme zhubnout, můžeme tedy vyzkoušet modré dekorace na zeď a přitom se nepřipravit o kulinářský zážitek. Zvolíme-li pro interiér kuchyně moderní vícedílné obrazy či fotoobrazy tištěné na plátně, přidáme naší kuchyni nevšední prvek, ke kterému může zabloudit naše pozornost a příjemně se odpoutat od samotného dění na talíři.

 

            Máte představu, jaké barvy byste vybrali právě pro vaši kuchyni, ale nejste si jisti výběrem obrazu? Poradíme vám, jak vybrat obraz do kuchyně.

 

Nevíte si rady s výběrem obrazu do bytu? Poradíme vám!