Barvy do ložnice

         Mohlo by vás zajímat: jak kombinovat barvybarvy do obýváku,  barvy do kuchyně, barvy do kanceláře

 

            Kombinace barev do ložnice by měla být založena na světlých, studených odstínech modré, zelené a fialové barvy, které navozují uvolněnou atmosféru. Současným moderním trendem je také kombinace šedé, černé a bílé, která dodá vaší ložnici eleganci. Obrazy do ložnice, které spojí tyto barevné kombinace, perfektně ladí s dřevěným nebo bílým nábytkem, navíc opticky rozšiřují malé prostory.

            Přirozenost, stabilitu a harmonii navozují v barvy zelená a modrá, které se ne náhodou v přírodě vyskytují nejvíce. Světle modrá je navíc jednou z nejčastějších barev vyskytující se v našich ložnicích. Jako barva vody a oblohy nám evokuje nekonečnost. Obrazy do ložnice kombinující modrou barvu navozují uklidňující atmosféru. Odstíny modré symbolizují také autoritu a dodávají tak pocit důvěry, inteligence a stability, proto ji nalezneme nejen v ložnicích, ale i na obrazech do kanceláře firem s promyšlenou podnikovou kulturou. Druhá nejčastější přírodní barva zelená je svěží barva čistoty. Po náročném dni dokáže zklidnit nervy a uvolnit smysly. Útulná atmosféra, kterou umocňují obrazy do ložnice v odstínech zelené, navozuje příjemný pocit pro usínání.

      

            Pokud chcete, aby vaše ložnice působila smyslným, magickým dojmem, využijte dekorace na zeď fialové barvy. Fialová je velmi moderní barva skvěle doplňující stylový nábytek, bílé nebo béžové doplňky, ale patřičnou atmosféru vnese i do klasického interiéru s dřevěným nábytkem. Purpurová bývala vzácným barevným odstínem, proto je spojována s luxusem, bohatstvím a mocí. Probouzí vášeň, bouřlivé emoce, ale zároveň značí jemnost a křehkost, proto je fialová vhodná barevná kombinace právě pro obrazy do ložnice.

   

            Máte představu, jaké barvy byste vybrali právě pro váši ložnici, ale nejste si jisti výběrem obrazu? Poradíme vám, jak vybrat obraz do ložnice?

 

Nevíte si rady s výběrem obrazu do bytu? Poradíme vám!