Barvy do obýváku

         Mohlo by vás zajímat: jak kombinovat barvy, barvy do ložnice, barvy do kuchyně, barvy do kanceláře

 

            Obývací pokoj považujeme za hlavní společenskou místnost bytu či domu, neboť se zde denně setkává celá rodina, přivádíme sem přátele a návštěvy. Interiérový design obýváku se tak snažíme ladit v reprezentativním stylu, který svým vybavením a doplňky upoutá pozornost, přičemž dokreslí přátelskou atmosféru pokoje. Tuto atmosféru můžeme zásadně ovlivnit výběrem barev dekorace na zeď. V obývacím pokoji bychom se zvláště z hlediska funkce pokoje zaměřili na veselé teplé barvy v rozmanitých odstínech žluté, oranžové či zelené.

            Žlutáoranžovou jakožto barvy slunce zútulňují prostor, navozují veselé a povzbudivé pocity. Obrazy do obýváku by měly zachycovat přátelskou, klidnou atmosféru, jež dosáhneme výběrem teplých barev. Světlé odstíny teplých barev navíc opticky zvětšují. Tmavé odstíny teplých barev sice opticky neklamou, zato příznivě ovlivňují naši psychiku, neboť snižují napětí. Žlutá barva působí vesele, otevřeně až srdečně a oranžová je dynamická, energická a povzbudivá barva, zároveň však dokáže navodit uklidňující atmosféru.

    

            Ne náhodou nalezneme v přírodě nejvíce zelené barvy. Zelená společně s hnědou navozují přirozenost a stabilitu. Obrazy do obýváku se zelenými motivy jsou vyjádřením souladu, rovnováhy a klidu. Zelená je barva, která vyjadřuje čistotu, je zklidňující a uvolňující. Hnědá je smíchaná ze všech barev. Jedná se o barvu teplejšího odstínu, než je černá a i z tohoto důvodu se hodí kombinace hnědé ke všem ostatním barvám. Atmosféra, kterou navodíme pomocí kombinace barev hnědé a zelené, vyjadřuje požitek, bohatství a čistotu.

     

            Máte představu, jaké barvy byste vybrali právě pro váš obývací pokoj, ale nejste si jisti výběrem obrazu? Poradíme vám, jak vybrat obraz do obýváku?

 

Nevíte si rady s výběrem obrazu do bytu? Poradíme vám!