Obrazy do obýváku

          Mohlo by vás zajímat: obrazy do obývákuobrazy do ložniceobrazy do kuchyněobrazy do kanceláře

 

Jak na výběr

            Obývací pokoj je dominantní místností bytu či domu. Každý den se v něm setkává celá rodina, zveme do ní naše přátele a návštěvy, je tedy hlavní společenskou částí bytu. Obrazy do obýváku by tedy měly působit především reprezentativním dojmem. Obraz na stěnu by měl upoutat pozornost a zároveň dokreslit přátelskou atmosféru pokoje.

            Výběr obrazu do obýváku jakožto centra domácnosti bývá založen na vyjádření něčeho, co máte rádi, co se vám líbí, co vystihuje vaši osobnost. Funkce obývacího pokoje je založena na odpočinku, sledování televize či realizaci našich koníčků. Volte obrazy do obýváku, které se s vašimi zálibami ztotožňují a příjemně doplní pohodovou atmosféru pokoje.

    

            Při výběru obrazu do obýváku se můžete zaměřit na jediný obraz s výrazným motivem, který bude dominantou celé místnosti, nebo vytvořit kompozici s více menšími obrazy na stěnu zobrazující společné téma. Pokud je interiér vašeho obývacího pokoje spíše střídmějšího rázu, čisté moderní elegance, volte obraz s výraznější, nepravidelnou strukturou motivu. Doporučujeme např. abstraktní obraz nebo obrazy vícedílné, neboť takové obrazy na plátně jistě vyniknou. V interiéru, který je naopak stylově zařízený výrazným nábytkem či doplňky, volíme obrazy jednodušších motivů, klidnějších barev, jež budou harmonicky ladit s okolním vybavením. Doporučujeme např. makro fotografie, neboť fotoobrazy podpoří moderně vybavený interiér.

 

 

Nevíte si rady s výběrem obrazu do bytu? Poradíme vám!