Trendy v interiérovém designu

         Mohlo by vás zajímat: moderní obrazy do bytu, obrazy na plátněvícedílné obrazy, kombinace barev

 

            Nejnovější trendy interiérového designu se zaměřují na funkcionalismus s prvky retra. V duchu jednoduchosti, elegance a vzdušnosti prostoru se orientujeme na funkční vlastnosti, nicméně neopomíjíme vizuální stránku. V moderně zařízeném interiéru často nalezeme čistý beton, jenž umocňuje v prostoru nadčasový efekt. Jelikož betonové zdi působí dosti surově, kombinujeme barevné doplňky, jako obrazy, sochy, vázy, abychom docílili osobitého vzhledu. Výraznými trendy interiérového designu jsou kombinace módního betonu a přírodních prvků prostřednictvím dekorace na zeď, jako jsou obrazy květin, obrazy krajiny či obrazy zvířat, neboť kontrastní využití strnulého betonu s životem přírody v dekoracích podmíní v interiéru pohodlí a příjemnou atmosféru. Pro výběr obrazů s přírodními prvky ovšem nemusíme hovořit čistě o betonových zdech. Například moderní makro fotogarfie tištěné na fotoplátno mohou zachycovat přírodní prvky a obraz na plátně příjemně vyšperkuje libovolnou zeď ve vašem bytě či domě. Pokud se neradi staráte o živé rostliny, nebo vám chybí dostatečný prostor pro přírodní dekorace, jsou obrazy na stěnu nejvhodnější volbou, jak oživit váš interiér. Doporučujeme jeden vícedílný obraz na stěnu, než velké množství přírodních akcentů, protože všeho moc škodí a váš prostor musí být vzdušný, abyste se v něm cítili dobře.

            Dalšími významnými trendy interiérového designu jsou kombinace výrazných barev a vzorů v duchu 60. let stylu retro. Můžete tento hravý styl promítnout do moderního retro nábytku, nebo podpořit veselou atmosféru pomocí dekorace na zeď, jako jsou abstraktní obrazy, obrazy Pop art či obrazy města. Popart neboli populární umění je výtvarný směr, který vévodil 60. létům. Nejvýznamnějšími představiteli pop artu se stali Andy Warhole, Richart Hamilton nebo Jasper Johns. Charakteristické přejímání motivů techniky z předmětů denní potřeby promítnuté do fotografií dnes můžeme přenést na moderní fotoplátno potažené na vícedílné obrazy a získat tak neobvyklé stylové doplňky s nádechem retra. Pokud zvolíte variantu retro nábytku, doporučujeme pro výzdobu zdí využít černobílé obrazy, které se nebudou prát s výraznými vzory a pestrými barvami ostatního vybavení.

            Do třetice nezapomeneme na trendy využití dřeva, který se prolíná interiérovým designem od počátku věků. V současném moderním prostředí vchází do popředí kombinace dřeva a kamene. Hit by byly dozajista obrazy na stěnu z kamene, avšak prozatím dřevěné zdi a kamenné obrazy mezi trendy moderního designu neprorazily, proto se zaměříme na obrazy na plátně s dřevěnou konstrukcí tištěné na fotoplátno, které v kombinaci s dřevěným nábytkem a zdmi z kamene navozují přirozenou atmosféru. Dbáme především na to, aby se výběr doplňků a naše fotoobrazy podpořily harmonii prostoru. Můžeme zvolit obrazy s motivem ohně nebo umělecké akty, ale nemusíme se bát využít ani výše zmíněné přírodní prvky či styl retro. Moderní interiérový design ruce vaší fantazii rozhodně svazovat nebude!

 

Nevíte si rady s výběrem obrazu do bytu? Poradíme vám!